Turite klausimų? Skambinkite +370 699 33885
Expand search form

Apie Druskininkus

Druskininkai – seniausias ir didžiausias šalies kurortas. Nuo seno Druskininkai garsėja savo sūriais šaltiniais, švelniu ir šiltu mikroklimatu, purvu. Nuo druskingų versmių kildinamas ir vietovės pavadinimas.

Ištyrus Druskininkuose esančius sūrius vandenis paaiškėjo, kad jie yra panašios cheminės sudėties kaip jau žinomi Europos mineraliniai vandenys, naudojami gydant. Atsižvelgdamas į šiuos tyrimų rezultatus, Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis 1794 m. birželio 20 d. savo dekretu paskelbė Druskininkus gydomąja vietove.

1837 m. Vilniaus universiteto profesoriui Ignacijui Fonbergui atlikus ir paskelbus mineralinio vandens cheminės sudėties tyrimus, Rusijos imperatorius Nikolajus I patvirtino Druskininkų kurorto įrengimo projektą.

Antroji XIX a. pusė ir XX a. pradžia – kurorto klestėjimo periodas. Druskininkai tapo ne tik gydymo sūriaisiais šaltiniais, purvu, bet ir pramogų vieta: čia vykdavo koncertai, spektakliai, šokiai. 1924–1939 m. Druskininkuose veikė gydytojos E. Levickos saulės, oro ir mankštos procedūrų gydykla (parkas).

Šiandien Druskininkai – tarptautinis, visus metus veikiantis balneologinis, purvo, mineralinio vandens ir klimato terapijos kurortas.

Dažnas svečias, atvykęs į Druskininkus, ieško ne tik gydymo, bet ir įvairių kitų pramogų – savo paslaugas lankytojams siūlo miesto gydyklos, sanatorijos, SPA, laisvalaikio ir pramogų centrai, kur galėsite pažaisti boulingą, bilijardą, pasimankštinti treniruoklių salėse, pasikaitinti pirtyse, paplaukioti mineralinio vandens baseinuose, o vandens pramogų, egzotikos mėgėjų visada laukia Druskininkų vandens parkas.

Žiemos sporto mėgėjams – ištisus metus veikiantis slidinėjimo kompleksas Snow arena. Miesto gydyklos parke svečius pasitinka ir džiugina muzikinis fontanas.

Poilsis gamtoje – puikus laisvalaikio praleidimo būdas, nes aplink yra daug miškų ir vandens telkinių. Druskininkus supančiuose miškuose vasaros sezono metu galite uogauti, grybauti ir smagiai praleisti laiką kartu su šeima.

Važiuodami dviračiais vingiuotais „Žvaigždžių orbitos“ ar „Žilvino“ dviračių takais, galėsite grožėtis nuostabiais pušynais, Raigardo slėnio panorama, baidarių sporto mėgėjus kviečiame išbandyti save plaukiant srauniomis Dzūkijos upėmis, o trokštančius nuotykių, ekstremalių pojūčių kviečiame pasivažinėti visureigiais, keturračiais motociklais, išbandyti dažasvydžio pramogas, laipynes medžiuose.

Plaukdami Nemuno upe garlaiviu ar kateriu, galėsite pasigrožėti Dzūkijos nacionalinio parko gamta, o norintiems labiau pažinti kurortą ar Druskininkų apylinkes siūlomos ekskursijos.